1. Haberler
  2. Gündem
  3. Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı Vatandaşın Hep Yanında

Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı Vatandaşın Hep Yanında

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

SOSYAL YARDIMLAŞMA VE DAYANIŞMA VAKFI VATANDAŞIN HEP YANINDA OLDU
Gönen Kaymakamlığı Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı 2023 yılı içerisinde muhtaç vatandaşlara ayni ve nakdi yardımlarında her zaman olduğu gibi cömert davrandı. Gönen Kaymakamı Dr. Arslan Yurt başkanlığında faaliyetini yürüten, kamu, yerel yönetimler, sivil toplum ve hayırsever vatandaşlardan oluşan Vakıf yönetimi vatandaşların doğrudan müracaatı, aile ziyaretlerinde yapılan tespitler ya da komşuların ihbarıyla harekete geçerek muhtaçlık tespit araştırması yapmakta, yönetim kurulunda değerlendirerek karar vermektedir. 2023 Yılı içerisinde Gönen ilçemizde ikamet eden 3.000’den fazla aileye ulaşarak 3.600.000 TL öz kaynaklarından, 64.600.000 TL ise Vakıf yönetim kurulu kararı sonrası merkezden olmak üzere toplam 68.200.000 TL ayni ve nakdi yardımı vatandaşlara ulaştırmıştır. Vakıf ayrıca 6 Şubat tarihinde meydana gelen büyük deprem sonrası ilçemize gelen toplamda 1200’ü bulan misafirlere yardımda bulunduğu gibi deprem bölgesine giden onlarca yardım tırlarına da aracılık etmiştir. İlçemizde 2280 aileye düzenli, aylık destek ödemesi, 1241 aileye kömür yardımı, 1506 haneye elektrik, 227 haneye doğalgaz yardımı, 3.000’den fazla aileye aralıklarla bir defaya mahsus yardım yapmıştır. Son olarak 200 kışlık bot ve kaban satın alarak ihtiyaç sahibi öğrencilere ulaştırmıştır. Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfının yaptığı değerlendirmeler sonucu Gönen İlçemizde 688 öğrencimize şartlı eğitim, 313 aileye şartlı sağlık ve eşi vefat etmiş 108 kadına düzenli aylık yardım yapılmaktadır. Yine vakıf yönetim kurulu kararı ile 65 yaş yaşlı aylığı bağlanan kişi sayısı 871, engelli aylığı bağlanan kişi sayısı ise 466’ya ulaşmıştır.
EVLERE TEMİZLİK HİZMETİ
Gönen Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfının önemli hizmetlerinden birisi de yaşlı, engelli, kimsesiz olup ev temizliğini yapmak için imkanı olmayan 120 haneye temizlik hizmeti vermesidir. Bu amaçla bir araç ve 7 personel görevlendirilmiş olup 15 günde bir evlere gidilerek temizlik ve kişisel bakım yapılmaktadır.
KİMSE SOKAKTA KALMASIN
Vakıf, kalacak bir yeri olmayıp huzurevi veya rehabilitasyon merkezlerine yerleştirme şartlarına haiz olmayan vatandaşlarımızın sokakta yaşamasına izin vermemektedir. Bir pansiyon ile yapılan anlaşma ile bu vatandaşlarımız otel ortamında misafir edilmekte ve yemek ihtiyaçları İlme ve Hayra Hizmet Vakfınca karşılanmaktadır.Her yıl 25-30 vatandaşımıza bu hizmet sunulmaktadır.
SODAM FAALİYETLERİ
2023 yılı içerisinde Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfınca kiralanan bir bina da faaliyete geçen Sosyal Dayanışma Merkezi, başta Roman vatandaşlarımız olmak üzere öncelikle sosyal yardım alan kadınlara İlçe Milli Eğitim (Halk Eğitim) Müdürlüğü ile yapılan protokolle çok çeşitli bilgi ve beceri kursları düzenlemektedir. Şu ana kadar okuma yazma, Kuran-ı Kerim okuma, iğne oyası, giyim, kuaförlük, hediyelik eşya yapımı gibi kurslardan 150 kadın yararlanmıştır. Kurslara katılan kadınlardan sosyal yardım şartlarına uyanlara destek ödemesi yapılmakta, küçük çocuklarına ise oyun alanı imkanı sunulmaktadır.
Gönen Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı ilçemizde ihtiyaç sahibi tüm vatandaşlarımızın yanında olmak için çalışmalarına devam etmekte olup vatandaşlarımızın ihbarlarını hassasiyetle değerlendirmektedir.

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
tutkulu
Tutkulu
Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı Vatandaşın Hep Yanında

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Giriş Yap

Gönen.net ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!